KKK

  • Kes on Ron Hill?

Dr Ron Hill (sündinud 25. septembril 1938) M.B.E. (Briti impeeriumi ordu liige) on Inglismaa endine jooksja ja ettevõtja. Ta oli teine mees maailmas, kes jooksis maratoni ajaga alla 2:10, püstitas neljal jooksudistantsil ( 6, 10, 15 ja 16 miili) maailmarekordi, kuid ei võtnud kunagi omaks maratoni maailmarekordit. Ta on jooksnud maratoni kahel olümpial (1964. aastal Tokios ja 1972. aastal Munichis). Hill võitis 1970. aastal esimese inglasena Bostoni maratoni ajaga 2:10:30 ning samal aastal võitis ta kulla ka Edinburghis peetud Briti Rahvaste Ühenduse mängudel (ajaga 2:09:28, mis on Hilli isiklik rekord ja ühtlasi maailmarekord, mida ta omaks ei võtnud).

Lisaks erakordsetele jooksualastele saavutustele tegi Ron karjääri ka tekstiilikeemikuna. Ta oli esimene, kes kasutas spordirõivastes sünteetilisi kiude ning leiutas palju uusi materjale, mille tänapäevaseid versioone kasutatakse nüüdisaja uusimates sporditoodetes.

Säärane entusiasm ja kirg spordirõivaste täiustamise vastu oli põhjus, miks Ron lõi 9. septembril 1970 omanimelise ettevõtte – Ron Hill Sports.

Alates 20. detsembrist 1964 kuni 28. jaanuarini 2017 jooksis Ron Hill IGA päev. See teeb kokku 52 aastat ja 39 päeva – ehe näide inimvõimekusest, vastupidavusest ja tõelisest jooksukirest.

  • Mida tähendab „tuultpidav”?

Tuultpidavas tootes on kasutatud spetsiaalset materjali, mis kaitseb teid külma tuule eest.

  • Mida tähendab „tuulekindel”?

Kanga sees on membraan, mis toimib täieliku tuuletakistusena. See võimaldab ühtlasi kangal venida ja tagab kandmisel liikumisvabaduse. Kuigi selline toode ei lase tuult läbi, võimaldab see siiski nahal hingata.

  • Mida tähendab „vett-tõrjuv”?

Vett-tõrjuv töötlus lisatakse kangale juba tehases. Ronhilli Aqualite-materjal on veekindel ja hingav ega lase kanga väliskihil vett imada. Kui kangas imab endasse vett, siis väheneb selle hingavus. Kuna vett-tõrjuv töötlus aitab säilitada kanga hingavust ja seega ka selle kasutusiga, on soovitatav toodet regulaarselt uuesti töödelda.

  • Mida tähendab „veekindel”?

Veekindlad tooted ei lase vett läbi ja neil on kangaste ühenduskohtades teibitud õmblused. Igal veekindlal tootel on kapuuts, mis kaitseb pead vihma eest ja hoiab teid kuivana. Briti standardi järgi peab toote välispind enne lekkimist vastu pidama 1500 mm veele. Rahvusvaheline standard on 5000 mm. Ronhilli veekindlatel toodetel aga lausa 10 000 mm.

  • Miks kasutatakse puuvilla asemel sünteetilisi materjale?

Sünteetilised materjalid on inimese valmistatud ning juhivad puuvillaga võrreldes paremini niiskust nahapinnalt kanga välispinnale, et see saaks sealt aurustuda. Puuvill hoiab endas niiskust ning tekitab keha vastas külma ja märja tunde.

  • Mis on elastaan või lükra?

Lükra ja elastaan on sünteetilised kiud, mida tuntakse nende erakordse elastsuse poolest. Lükra on omaette kaubamärk, elastaan seevastu pole. Ronhill kasutab mõlemat enda Powerlite-kangas, mis pakub tänu suurepärasele venivusele ja taastumisvõimele täielikku liikumisvabadust.

  • Mis on toodetes kasutatav bambus?

Ronhilli toodetes kasutatakse bambusesütt. See on valmistatud bambusetükkidest, mis pärinevad vähemalt viieaastastest taimedest ja mida põletatakse ahjus üle 800 °C juures. Bambusesöel on erakordselt hea imamisvõime ja suurepärased antibakteriaalsed omadused. Lisaks on see üdini keskkonnasõbralik.