MIKS RONHILL?

Pärandiga bränd

Ronhill.ee on Suurbritannia tunnustatud jooksuriiete tootja Ronhill ametlik maaletooja Eestis. Miks just Ronhill, kui spordibrände on maailmas küll ja rohkemgi veel? Sest mitte ühelgi teisel pole rääkida nii kõnekat lugu. Ronhill on pärandiga bränd – ja veel millise pärandiga.

Ronhilli kaubamärgile pani 1970. aastal aluse inglise päritolu Ronald (hüüdnimega Ron) Hill, tekstiilikeemia doktorikraadiga maailmakuulus jooksja. Hill on püstitanud mitu jooksurekordit, millest kuulsaimad on 1970. aasta Bostoni maraton (aeg: 2.10.30) ning samal aastal Edinburghis toimunud Briti Rahvaste Ühenduse mängud, kus ta püstitas tolleaegse maailmarekordi ajaga 2.09.28.

Viimane maraton, kus Hill osales, oli Bostoni 100. maraton. Selleks ajaks oli ta osalenud 359 maratonil, millest 112 läbis ajaga alla 2:50, 103 ajaga alla 2:45 ning 29 ajaga alla 2:20. Huvitav on ka see, et 70. sünnipäevaks oli Hill jooksnud kokku 100 riigis.

Täna on Ron Hill 78-aastane ja omab ainulaadset maailmarekordit – ta jooksis alates 1964. aasta detsembrist 2017. aasta jaanuarini IGA PÄEV. See teeb kokku 52 aastat ehk täpsemalt 19 032 päeva. Ta ei jätnud ühtegi korda vahele ka pärast 1993. aasta autoavariid ega ka suure varba operatsiooni, millele järgneval päeval kasutas ta jooksmiseks karke ning läbis ühe miili (1,6 km) 27 minutiga. (http://en.wikipedia.org/wiki/Ron_Hill)

Lisaks jooksmisele oli Ron teerajaja ka rõivadisainis – ta oli esimene, kes disainis helkuritega riideid. Tänaseks kuulub temanimeline bränd küll ettevõttele OSC Ltd, kuid Ronhilli hea nime ja kvaliteedi eest seisab ta siiani. Kas mõne teise spordibrändi asutajal on ette näidata selline lugu või anda koos ettevõtte omandiõigustega kaasa selline pärand? Ilmselt mitte. Ja just seepärast olemegi otsustanud rääkida Eestis Ronhilli lugu. Ronhilli kandmine ja esindamine ei ole meie jaoks lihtsalt töö. See on auasi. Kandes Ronhilli kannad endas osakest selle ajaloost.